Biz Kimiz / Ne Yapacağız

samXcompany.com sitesi Temmuz 2019 yılında yayın hayatına başlamıştır. Sitenin kuruluş amacı aynı düşünceleri paylaşan, aynı ilgi alanlarına sahip olan ve birlikte bir şeyler üretmek isteyen insanların bir araya gelmesini sağlamaktır

 

Dünya düzeninin giderek teknoloji odaklı haline gelmesinden dolayı sitenin ilgi alanını teknoloji olarak belirledik. Ayrıca şu an için dört ana odak konusu da belirledik. Yani logomuzdaki X’in dört köşesini doldurduk.

 

Yapay Zeka, Uzay, Quantum ve Programlama ilk olarak belirlediğimiz ana başlıklardır. Ancak bu başlıklar ilerleyen zamanlarda değişiklik gösterebilir.

 

Bizler belirlenen başlıklarda uzman olan kişileri, kendi ilgi alanını oluşturan ve kendi araştırmalarını yapan kişilerle bir araya getirebileceğimiz bir topluluk oluşturmak istiyoruz.

 

Yayın hayatımıza yukarıda belirttiğimiz alanlardaki gelişmeleri okuyucularımızla paylaşarak başlayacağız. İnsanların bu konular hakkında fikir sahibi olmalarını ve isterlerse gelişmelerine de destek vermeyi düşünüyoruz.

 

Ancak bunu sadece bir ilgi alanı olarak bırakmayıp kişiyi harekete geçirecek olan eğitim programımız samXacademy’e de dahil edeceğiz ve ilgili konularda uzmanlaşmasını sağlayacağız.

 

Ayrıca sitemizi güncel tutmak adına her alanda olacak teknoloji haberlerini yabancı dillerden çevirerek blog sayfamızda yayınlamayı hedefliyoruz. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve onları sizlere aktarmak en büyük görevlerimizden biri olacaktır.

 

İngilizcesine güvenen ya da başka dillerden teknoloji haberleri hakkında çeviri yaparım diyen arkadaşlarımıza da platformumuzun kapısı sonuna kadar açık.

 

Amacımız hep birlikte bir şeyler öğrenmek, ilgi sahibi olan okuyucuları harekete geçirmek ve sonunda ise bir şeyler üretmektir.

İlk Adımını At!

Şu an için çeviri yapacak arkadaşlar arıyoruz. samXacademy en kısa zamanda alımlarına başlayacaktır.

Birlikte Öğrenelim

Amacımız insanların birbirlerine bilgi aktarımında bulunmalarını sağlamaktır.

Üretelim ve Paylaşalım

Özgün içerik üretmek isteyen arkadaşlarımızla beraber üretiyoruz ve paylaşıyoruz.
24-10-17-51